Ohjelma pitkäaikaisasunnottomuuden poistamiseksi vuoteen 2027 mennessä
Y-Säätiöllä on pääkaupunkiseudulla vuokra-asuntoja, joita vuokraamme itse. Valtaosa Y-Koteja vuokrataan yhteistyökumppaneidemme kautta.
M2-Kodeilla on yli 11 000 vuokra-asuntoa eri puolilla Suomea. Ne ovat tavallisia vuokra-asuntoja, koteja meille kaikille.
Tarjoamme uramahdollisuuksia eri alojen ammattilaisille. Avoimet työpaikkamme löytyvät tältä sivulta.
Keitä ovat ihmiset Y-Säätiön kotien taustalla? Tutustu y-säätiöläisiin ja heidän tarinoihinsa.
Asiakaspalvelumme palvelee 12.–16.10.2026 poikkeuksellisesti klo 9–13.
Pysy ajan tasalla asunnottomuuden poistamisesta ja kohtuuhintaisen asumisen ajankohtaisista aiheista. Uutiskirje tarjoaa tietoa muun muassa uusista tutkimuksista, rakennushankkeista, tutkimustuloksista ja tulevista tapahtumista.
Y-Säätiön uutiskirje ilmestyy kuukausittain. Tilauksen voi peruuttaa milloin tahansa uutiskirjeestä löytyvän peruutuslinkin kautta tai laittamalla sähköpostia osoitteeseen viestinta@ysaatio.fi.
Y-Säätiö ja Asunto ensin Verkostokehittäjät järjestävät valtakunnallisia maksuttomia tapahtumia ja koulutuksia.